For abonnenter

Har kursa nesten hundre flyktningar på to dagar

– Vi veit at nokre grupper i samfunnet er meir representerte i brannstatistikken enn andre, fortel brannsjef Espen Storum.

Har kursa nesten hundre flyktningar på to dagar
INSTRUKTØRAR: Her er nokre av instruktørane etter ei endt undervisningsøkt, f.v.: Merethe Svendal Rio, Ingrid Øksnes, Håvard Bøthun, Vegard Hjelle og Jawad Ragbar. FOTO: Elin Johnsen / Midtsiden
Elin Johnsen
Elin Johnsentorsdag 27. feb. 2025 21:00
Som eit ledd i arbeidet med brannførebygging har Bjørnafjorden brann og redning hatt fleire grupper med flyktningar inne på opplæring i brannvern og førstehjelp.

Les vidare med abonnement

Allereie abonnent? Logg inn

Les Midtsiden i 10 veker for 10 kroner

Få tilgang til alt innhald frå Midtsiden for kun 10 kroner i 10 veker. Som abonnent hjelper du oss på veg til å kunna dekka endå meir av det som skjer i Os!

  • Tilgang til alt innhald
  • Utan bindingstid
Les meir og bestill
Etter kampanja blir abonnementet blir forlenga automatisk kvar månad (165 kr / 195 kr / 225 kr) og er utan bindingstid.

Spennande? Vil du ha ukas høgdepunkt i innboksen?